Hirdetés
Magas adók miatt életképtelen a magyar napenergia üzlet
Évtizedes lemaradásban vagyunk napenergia-felhasználásban az unió többi országához képest. Az oka igen egyszerű: hazánkban még mindig nem sikerült megteremteni a kedvező feltételeket a napenergia használatához. Az adók magas mértéke a legjelentősebb nehezítő tényező.
Napelem adó. A sokak által ismert adónem lényege, hogy a napelemek után a forgalmazónak úgynevezett környezetvédelmi termékdíjat kell fizetnie. Ez egy egyszeri díj, melyet a napelem forgalomba hozatalakor kell kifizetni.
Itthon az adók mértéke miatt nem tud elterjedni széles körben a napenergia felhasználásaAz adó létrejöttével - a vártaknak megfelelően - a forgalmazók a vásárlókra hárították át a plusz terhet, így a napelemek ára átlagosan 5 százalékkal emelkedett. Nem tett jót az amúgy is komoly elmaradásban lévő magyar napenergia-hasznosításnak a lépés, pedig az utóbbi években jelentősen emelkedett a naperőművek használata az országban.
Hirdetés
Nem csak a háztartások, de önkormányzatok, sőt, mezőgazdasági üzemek is végeztek energetikai beruházásokat, melyek középpontjában a napenergia áll. A napkollektorok segítségével kiváltható a drága villamos-energia, ezzel jelentősen csökkenhetnek a termelők kiadásai. Ez, például, egy tehenészet esetében komoly összeg is lehet, ha fejéssel, pasztőrözéssel és csomagolással is foglalkoznak.
A jövő valóban a megújuló energia kiaknázása felé mutat. Ez tűnik a leginkább ésszerűnek a jelenlegi kőolaj, földgáz és atomenergia kiváltására. Reméljük, a jövőben olyan intézkedések fognak érvénybe lépni, amelyek nem nehezítik, hanem előre mozdítják a zöld energia felhasználását, ezzel is csökkentve a környezetszennyezést és segítve a fenntartható mezőgazdasági termelést.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Legyen gyönyörű kertje: mutatjuk a legfontosabb nyár végi kerti munkák listáját
2024.06.14.A nyár végi kerti munkák legfontosabbika a gyümölcsök, zöldségek betakarítása. Sok fogyasztásra kerül, a többit lefagyasztással vagy befőzéssel eltehetjük élre.
A vízhiány és az állattenyésztés összefüggéseiről adott ki közleményt a NAK
2024.05.22.A NAK közleménye szerint téves állítás terjed az európai közbeszédben az állattenyésztéssel kapcsolatban. Míg az állattenyésztés-ellenes narratíva képviselői rendre azt hangoztatják, hogy az ágazat veszélyezteti a lakossági ivóvízkészleteket, a tények mást mutatnak. Az objektív mutatókon alapuló kutatások szerint az állattenyésztés vízigényének nagy részét a zöld víz, azaz a csapadék biztosítja.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatHirdetés
Hirdetés